Here are the results for the 2012 Idaho State Shoot:

IDAHO ATA STATE SHOOT
BOISE, IDAHO
MAY 25-28, 2012
EVENT  1- JIM MAUGHAN SINGLES
AA WINNER SCOTT MESSENGER (S/O 25) 100
AA RUNNER-UP STU WELTON (S/O 23) 100
A WINNER LEVI VEATCH (S/O 25) 99
A RUNNER-UP VIRGIL PERRY (S/O 24) 99
B WINNER KADE BECK 99
B RUNNER-UP ALFRED HOLLIFIELD (S/O 24) 98
C WINNER HEATH MESSENGER 96
C RUNNER-UP ROBERT MURPHEY (FORFEITED S/O) 96
D WINNER KIRBY MESHISHNEK 99
D RUNNER-UP CHERIE MCCALL (S/O 22,24) 88
LADY LINDA GIBSON 96
SUB JUNIOR BRADY CLAWSON 100
JUNIOR KEIVER HALDORSON 98
VETERAN EDWARD STEINMETZ 99
SR VETERAN CHARLES WOODRUFF 100
EVENT 2- DEBBIE KIRKLAND HANDICAP
CHAMPION THOMAS FELKEL (S/O 23) 96
RUNNER-UP BUCK GARRITSON (S/O 21) 96
18-21 YD WYATT HALDORSON (won by forfeit) 92
22-24 YD JIM RIPLEY 94
25-27 YD BOB KELLY (won s/o 24) 95
LADY CHERIE MCCALL 93
SUB JUNIOR SPENCER PEMBLETON (won by forfeit) 93
JUNIOR KEIVER HALDORSON 92
VETERAN ED STEINMETZ 94
SENIOR VETERAN VIRGIL PERRY 95
EVENT 3- JIM FULTZ DOUBLES
AA WINNER JEREMIE SUMMERS 98
AA RUNNER-UP STU WELTON 97
A WINNER LEVI VEATCH 97
A RUNNER-UP TOM VANBELLE 96
B WINNER KADE BECK 94
B RUNNER-UP ED STEINMETZ (won s/o 18) 91
C WINNER JOHN FULGHUM 95
C RUNNER-UP JAMES GEMPLER (won s/o 19) 92
D WINNER BRIAN LANCASTER 90
D RUNNER-UP BRAD BAKER 86
LADY LINDA GIBSON 94
SUB JUNIOR BRADY CLAWSON 91
JUNIOR KEIVER HALDORSON 84
VETERAN GENE CLAWSON 95
SENIOR VETERAN GENE MAJRERS 95
EVENT 4 – 50 PAIR DOUBLES CHAMPIONSHIP
   IN-STATE
  * CHAMPION RICK ERICKSON (S/O 190 98
  * CHAMPION R/U GRANT WILLIAMS S/O 18, 20, 20) 98
  * AA WINNER STUART WELTON  won s/o 20,19 97
  * AA RUNNER-UP SCOTT ABO  won s/o 20 18 97
  * A WINNER MARK BARNARD (S/O 18, 20, 18) 98
  * A RUNNER-UP BRADY RINALDI  won s/o 18 96
  * B WINNER JEFFREY SCOTT 94
  * B RUNNER-UP JOHN FULGHUM 93
  * C WINNER DARIN JONES won s/o 19 90
  * C RUNNER-UP JAMES GEMPLER 90
  * D WINNER BRAD BAKER 93
  * D RUNNER-UP RALPH KEENEY 90
  * LADY LAHOMA DUPUIS 94
  * LADY RUNNER-UP TRACY ARVAS 90
  * SENIOR VET WINNER CHARLIE WOODRUFF 95
  * SENIOR VETERAN RUNNER-UP RICHARD WEHREN 93
  * VETERAN WINNER DANNY McKENZIE  won s/o 19,19 96
  * VETERAN RUNNER-UP FIM FULTZ 96
  * JUNIOR WINNER NONE
  * JUNIOR RUNNER-UP NONE
  * SUBJUNIOR WINNER PHILLIP BARRUS 90
  * SUBJUNIOR  RUNNER-UP NONE
  * ROOKIE NONE
   OUT-OF-STATE
CHAMPION ROBERT CLEMENT 99
AA HEATH PAXTON 98
A TOM VANBELLE 90
B RICH BLACKSTEAD 90
C HEATH  MESSENGER 81
D JESSE JOHNSON 79
LADY LINDA GIBSON 90
SUBJUNIOR BRADY CLAWSON 93
JUNIOR KEIVER HALDORSON 90
VETERAN GENE CLAWSON 91
SENIOR VETERAN GENE MAJERS 97
EVENT 5 & 7 – STATE SINGLES CHAMPIONSHIP
   IN-STATE
  * CHAMPION LEVI VEATCH 199
  * CHAMPION R/U BOB KELLY 198
  * AA WINNER STU WELTON (S/O 25) 197
AA RUNNER-UP KENT HARRIS (S/O 24) 197
  * A WINNER RALPH KEENEY 196
A RUNNER-UP RICK ERICKSON 193
  * B WINNER KADE BECK 196
B RUNNER-UP JOE HOLLIFIELD 194
  * C WINNER STEVE EICHENBERGER (WON BY FORFEIT) 186
C RUNNER-UP ERIC OLSEN (FORFEIT) 186
  * D WINNER MARVIN VOSS 187
D RUNNER-UP GARY VOSS 177
  * LADY I  WINNER BAMBI BAKER 194
  * LADY II WINNER KATHY CONNERLEY 175
  * LADY I or LADY II RUNNER-UP DAWN BARNARD 188
  * SENIOR VETERAN WINNER CHARLIE WOODRUFF 197
  * SENIOR VETERAN RUNNER-UP ROBERT JANSON (WON BY FORFEIT) 193
  * VETERAN WINNER NORM FOSTER 193
  * VETERAN RUNNER-UP DICK CLARK 192
  * SUB VETERAN WINNER GUY JOHNSON 198
  * JUNIOR GOLD WINNER GRANT WILLIAMS 198
  * JUNIOR WINNER SHELBY BIRR 182
  * JUNIOR RUNNER-UP SARAH BAUNE 172
  * SUB-JR WINNER PHILLIP BARRUS 191
  * SUB-JR RUNNER-UP KATY OLSEN 162
  * PARENT & CHILD MARK & SARAH BAUNE 353
  * HUSBAND &WIFE BRAD & BAMBI BAKER 379
  * TEAM CULDESAC 906
  * ROOKIE SHEA BAUER 164
LADY JR or LADY SUB JR (open) SHELBY BIRR 182
   OUT-OF-STATE
CHAMPION ROBERT CLEMENT 199
AA JEREMIE SUMMERS 198
A HEATH PAXON (S/O 24) 192
B WYATT JACKSON 192
C WYATT HALDORSON 187
D DAKOTA WILSON 179
LADY LINDA GIBSON 192
SUBJUNIOR COLE JACKSON 188
JUNIOR ANTHONY PALIN (S/O 25) 193
VETERAN GENE CLAWSON 193
SENIOR VETERAN GENE MAJERS 196
EVENT 6 – MEMORIAL HANDICAP
CHAMPION CHARLIE WOODRUFF 99
R/U CHAMPION RALPH KEENEY 98
18-21 BRAD BAKER   (won s/o 24) 95
22-24 MARK BARNARD 97
25-27 GRANT WILLIAMS 97
LADY JENNIFER LEACH 98
VETERAN DANNY MCKENZIE 94
SENIOR VETERAN VIRGIL PERRY 95
JUNIOR KEIVER HALDORSON 89
SUB JUNIOR WYATT HALDORSON  ( won s/o 23) 92
EVENT 8 – ISTA PRESIDENT’S  HANDICAP
CHAMPION TERRY AMBROSE 98
R/U CHAMPION RALPH KEENEY  (won s/o 22) 97
18-21 MARK HALDORSON (s/o 20) 97
22-24 JACK MERRILL 94
25-27 STU WELTON 96
LADY BAMBI BAKER 93
VETERAN DICK CLARK 97
SENIOR VETERAN DEL MCDANIEL 90
JUNIOR KEIVER HALDORSON 96
SUB JUNIOR WYATT HALDORSON 94
ROOKIE RUSSELL JOHNSON 94
ATA HALL OF FAME STUART WELTON 96
EVENT 9 – IDAHO STATE HANDICAP CHAMPIONSHIP
   IN-STATE
  * CHAMPION BOBBY KELLY 99
  * RUNNER-UP MIKE MILLER 99
  * THIRD KADE BECK (S/O 25) 96
  * FOURTH MARK BRINKEROETTER (S/O 24, 24, 24) 96
  * FIFTH GRANT WILLIAMS (S/O 24, 24, 23) 96
  * SIXTH BRADY RINALDI (S/O 23) 96
  * LADY CHAMPION BAMBI BAKER 91
  * LADY RUNNER-UP JENNIFER LEACH 90
  * JUNIOR CHAMPION STEVE JAMES (S/O 25) 89
  * JUNIOR RUNNER-UP SHELBY BIRR (S/O 22) 89
  * SUB-JUNIOR CHAMPION PHILLIP BARRUS 89
  * SUB-JUNIOR RUNNER-UP DAVID DOXIE 87
  * VETERAN CHAMPION JIM FULTZ 97
  * VETERAN RUNNER-UP BRUCE BAUMGARTNER 95
  * SENIOR VET CHAMPION ROBERT JANSON 97
  * SENIOR VET RUNNER-UP FLOYD WILLIAMS 96
  * ROOKIE CHAMPION JASON SPENCER 76
   OUT-OF-STATE
CHAMPION TOM VANBELLE 98
LADY LINDA GIBSON 86
SUB JUNIOR BRADY CLAWSON 92
JUNIOR ANTHONY PALIN 93
VETERAN GENE CLAWSON 97
SENIOR VETERAN DEXTER TOURVILLE 93

Here is the link to the 2012 Idaho State Shoot Program -> http://idahotrapshooting.com/2012_Idaho_Shoot_Program.pdf